Subkonto w naszym Stowarzyszeniu możesz założyć w ciągu jednego dnia. Wystarczy dostarczyć do nas niezbędne dokumenty- a my zajmiemy się resztą. Chcemy, abyś miał/a pewność, że jesteś w dobrych rękach. Zdrowie nie powinno mieć ceny, a jednak niestety często tak jest. W tych trudnych sytuacjach , gdy walczysz o życie, sprawność, zdrowie – będziemy ostoją, by Cię wspierać.
Wszelkie dokumenty możesz wypełnić w naszym biurze lub pobrać poniżej i je do nas dostarczyć.
Do dokumentów dołącz kserokopie dokumentacji medycznej, np. ostatni wypis ze szpitala czy orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia. Jeżeli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności również je dostarcz, ale nie jest ono niezbędne do założenia subkonta.
Po podpisaniu przez nas dokumentów odeślemy je do Ciebie. Od teraz możesz korzystać z subkonta i zbierać pieniądze na rehabilitację i leczenie.
Możesz również przesłać do nas mailem na adres info@rehabilitacjaopole.pl zdjęcie wraz z krótkim opisem choroby, sytuacji – zwiększy to wiarygodność dla darczyńców.
Subkonto może być utworzone dla dziecka lub osoby dorosłej z przewlekłymi problemami zdrowotnymi.
Nie możesz osobiście założyć subkonta? Istnieje możliwość by w Twoim imieniu zrobił to rodzic, opiekun prawny bądź bliska Ci osoba.
Subkonto daje możliwość gromadzenia środków, które można wykorzystać na wszystko co związane jest z rehabilitacją i leczeniem. Najczęściej środki wykorzystywane są na:
Oprócz gromadzenia środków Podopieczny ma dodatkową możliwość korzystania z różnych form działalności Stowarzyszenia, o których informacje może znaleźć na naszej stronie internetowej.
W momencie, kiedy dziecko choruje przewlekle i wymaga kosztownego leczenia lub rehabilitacji, najczęściej to na rodziców spada obowiązek zorganizowania środków. Niestety nie zawsze prywatne oszczędności oraz pomoc najbliższych są wystarczające, by pokryć wszystkie rachunki związane z powrotem malucha do zdrowia. Wówczas zakładamy subkonto dla dziecka na 1,5% podatku oraz pieniądze ze zbiórek. Najlepiej zrobić to we współpracy z lokalną fundacją.
Nasze stowarzyszenie otacza opieką potrzebujących w różnym wieku. Wśród naszych podopiecznych nie brakuje również tych najmłodszych. Rodzice często zwracają się do nas z pytaniem, jak założyć subkonto dla dziecka. Zgłaszając się do nas, mogą mieć pewność, że cały proces przebiegnie szybko i bezproblemowo. Zapraszamy do wypełnienia formularza na stronie.
Nie tylko dla najmłodszych zakładane są subkonta. Takiego działania może podjąć się również osoba pełnoletnia, która chce sfinansować rehabilitację, kosztowny zabieg czy leczenie swoje albo bliskiej osoby. Jak założyć subkonto dla dorosłego? W przypadku Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji, formalności są ograniczone do minimum. Wystarczy dokumenty pobrać z naszej strony. Jeśli zakładamy subkonto dla dorosłego, a nie dla siebie, może być też niezbędne podpisanie pełnomocnictwa.
W kontekście fundacji wspierających potrzebujących, subkonto odnosi się do specjalnego konta, na którym zbierane są środki pieniężne przeznaczone wyłącznie na pokrycie kosztów związanych z leczeniem i rehabilitacją danej osoby. Można to zrozumieć jako osobne konto, które zostało utworzone w ramach głównej kampanii lub akcji charytatywnej, aby zbiórka była skoncentrowana na jednym konkretnym celu – w tym przypadku na wsparciu medycznym i zdrowotnym. Subkonto dla dorosłego pozwoli więc gromadzić pieniądze z 1% lub 1,5% podatku, z dobrowolnych datków oraz zbiórek internetowych.
Subkonta zakładane są z różnych powodów. Nie tylko dla osób przewlekle chorych czy mierzących się z następstwami nieszczęśliwego wypadku, ale również dla tych, którzy trwale utracili sprawność. Subkonto dla dziecka z niepełnosprawnością czy osoby dorosłej również może okazać się niezbędne, aby zbierać środki na rehabilitację, leczenie czy poprawę jakości życia. Odpowiedź na pytanie, jak założyć konto dla osoby z niepełnosprawnością będzie więc prosta. Skontaktuj się z nami i wypełnij formularz. W kilku prostych krokach możesz zapewnić sobie lub bliskiej osobie z niepełnosprawnością wiele możliwości finansowania najważniejszych potrzeb.