Dnia 14 listopada odbył się „Bal wcześniaka”

17 listopada 2015 - 7:31, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Impreza została zorganizowana przez personel medyczny pododdziału Patologii Noworodka Opolskiego Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neanatologii.
Jak co roku dzieci i ich rodzice mogli się bawić na wspaniale zorganizowanym balu, tym razem wszyscy uczestnicy byli przebrani za postacie z bajki. Personel medyczny wystąpił w roli Myszki Miki 🙂
myszki miki

W tym roku Władze naszego Stowarzyszenia uczestniczyliśmy w balu wcześniaka prywatnie, z racji tego iż córeczka jest wcześniakiem, ale również społecznie z racji tego, że do Naszego Stowarzyszenia przynależy kilkanaście rodzin, którym narodziło się dziecko we wcześniejszym terminie.

Statystycznie w roku 2015 na świat w Opolu przyszło 2600 noworodków, w tym 12% to wcześniaki.

Problem wcześniactwa jak widać dotyczy dużej liczby dzieci na terenie Opolszczyzny, ale i nie tylko- podobne statystyki pokazują również skalę wcześniactwa w Polsce.

zdjęcie 3
Rodzice dzieci przedwcześnie urodzonych od pierwszych dni narodzin borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi, od pierwszych chwil towarzyszy im strach i lęk o każdy następny dzień, o każde następne 10 dkg przyrostu masy ciała, o każdy mililitr mleka.

Wcześniaki jednak okazują niezwykła wolę walki o swoje życie i niejedna historia wcześniaka może zaskoczyć 🙂

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory