Dodajmy dzieciom skrzydeł !

10 lipca 2016 - 9:47, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

W jaki sposób emocje, dieta, zmysły wpływają na dziecko? Jak odczytać sygnały, które nam wysyła? Co robić by pomóc sobie i dziecku? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą specjaliści z zakresu psychologii, dietetyki i integracji sensorycznej podczas wakacyjnego cyklu 6 spotkań „Dodajmy dzieciom skrzydeł”.

Warsztaty będą mieć miejsce co środę począwszy od 20.07.2016 r. o godzinie 17.00.

Z racji ograniczonej dostępności (miejsc dla 15 osób) – uruchomione zostały zapisy na warsztaty drogą telefoniczną: 606 922 587 (biuro Stowarzyszenia).

Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowe informacje

Spotkania z psychologiem:
Zajęcia opracowane zostały na podstawie programu „Wyjątkowe rodzicielstwo”, które bezpośrednio bazuje na bardzo znanym cyklu warsztatowym „Szkoła dla rodziców i wychowawców”, wywodzących się z metody ”Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby do nas mówiły”. Ponieważ rodzice dzieci z zaburzeniami to grupa specyficzna, wymagająca wyjątkowej troski, chociażby ze względu na permanentny stres, jakiego na co dzień doświadczają, zajęcia prowadzone są w formie aktywnej, bazują na sile, jaką daje wsparcie pozostałych członków grupy.
I spotkanie:
Na pierwszych zajęciach skupimy się na emocjach, które w dużej mierze determinują nasze codzienne funkcjonowanie. Twórcy metody przenoszą akcent z relacji rodzic-chore dziecko na komunikację rodzica z otoczeniem, której poprawa jest celem nadrzędnym prowadzonego spotkania. Codziennością rodzica jest bowiem konieczność rozpoznawania swoich uczuć, umiejętność właściwego reagowania na różne zachowania dziecka, na konflikty między rodzeństwem, na nie zawsze pozytywne reakcje otoczenia. Dużo tego prawda?
II spotkanie:
Drugie warsztaty poświęcone zostaną zagadnieniom z zakresu ustalania granic i stawiania wymagań. Będziemy poszukiwać zajęć, czynności, w których Państwa dzieci będą mogły wykazać się samodzielnością. Zastanowimy się skąd w rodzicach tak duża chęć wyręczania swoich dzieci…

Spotkania z dietetykiem:
I spotkanie: Zdrowie mam w głowie? Zasady zdrowego żywienia dla dzieci i dorosłych.
Podczas tego warsztatu dowiedzą się Państwo co jeść, jak gotować zdrowo dla całej rodziny. Porozmawiamy o wyjątkowych składnikach w pożywieniu, które zapewniają energię, dobre samopoczucie i zdrowie. Każdy uczestnik na koniec warsztatu otrzyma zdrowe szybkie przepisy na pyszne dania dla całej rodziny.
II spotkanie: E-tam.
Jak wpływają na zdrowie i samopoczucie, zachowanie dzieci i dorosłych barwniki, aromaty, konserwanty, wzmacniacze smaku? Podczas warsztatu porozmawiamy jakie produkty kupować, a jakich się wystrzegać. Poznamy tez zdrowe zamienniki słodkich przekąsek.

Spotkania z terapeutą integracji sensorycznej
I spotkanie:
W trakcie spotkania wyjaśnimy na czym polega proces integracji sensorycznej oraz dlaczego przetwarzanie zmysłowe odgrywa tak ważną rolę w życiu każdego człowieka. Porozmawiamy o „dziwnych” zachowaniach dziecka. Niekończących poszukiwaniach wrażeń: kręceniu się w kółko, podskakiwaniu, wierceniu się przy stoliku lub przeciwnie o reakcjach unikania konkretnych sytuacji jak obcinania paznokci, włosów, mycia głowy itp..
II spotkanie: 
Kilka słów o zależności między zaburzeniami w integracji sensorycznej a problemach ze skupianiem uwagi u dziecka. Omówimy wpływ jaki wywierają zmysły w budowaniu poczucia własnego ciała, koordynacji, planowania ruchu oraz znaczenia tych procesów dla budowania umiejętności koncentracji uwagi wzrokowej i słuchowej dziecka.

TERMINY SPOTKAŃ (środy, godz. 17.00)

20.07.2016

27.07.2016

3.08.2016

10.08.2016

17.08.2016

24.08.2016

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory