Opieka nad osobą obłożnie chorą – Opole

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że gdy choruje bliska osoba, rodzina może poczuć się bardzo przytłoczona nowymi obowiązkami. Zwłaszcza jeśli choroba sprawia, że ktoś przestaje być samodzielny. Wówczas należy bardzo dobrze się zorganizować, rozpisać plan opieki i zapewnić odpowiednie środki materialne na leczenie czy rehabilitację. Niestety te zadania potrafią być nie do przejścia. Zwłaszcza jeśli brakuje pieniędzy na zapewnienie specjalistycznej opieki lub czasu na stałe przebywanie z osobą potrzebującą.

Opieka nad osobą przewlekle chorą – Opole

Osoby obłożnie i przewlekle chore potrzebują wspomnianej już stałej opieki. Mowa tutaj zarówno o kwestiach medycznych jak i materialnych. Właśnie dlatego nasze stowarzyszenie pomaga uzyskać wsparcie jakiego potrzebują osoby niesamodzielne i/ lub te o niskich dochodach. Projekty, które realizujemy mają na celu zapewnienie wizyt opiekuna medycznego, organizację czasu wolnego, a także pomoc w codziennych czynnościach. Oferują one także wsparcie dla rodzin, które będzie oznaczało cykl spotkań. Poruszane na nich będą tematy związanie z opieka nad osobą niesamodzielną. Staramy się również pomagać w transporcie takich osób, gdyż wiemy jak wymagający są to pacjenci.

W ramach naszego Stowarzyszenia organizujemy również darmowe turnusy rehabilitacyjne – dowiedz się, jak możesz nas wesprzeć w tych działaniach.

 

Dokumenty do pobrania:

  • Formularz zgłoszeniowy osoby niesamodzielne - Etap II

  • REGULAMIN - II etap osoby niesamodzielne

  • Skala Barthel - załącznik do formularza zgłoszeniowego

Prosimy o wydruk powyższych dokumentów w kolorze.

Rozmiar czcionki
kolory