Fundacja Aktywizacja -nabór uczestników na szkolenia komputerowe

10 stycznia 2015 - 13:04, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Fundacja Aktywizacja prowadzi nabór uczestników na szkolenia komputerowe ECDL START i CORE. Szkolenie kończy się egzaminem i nadaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych Polskie Towarzystwo Informatyczne.

 

ECDL (skrót od ang. European Computer Driving License), czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz zdobył i potrafi wykorzystać wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie:

-obsługi komputera
-użytkowania popularnych programów (edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i innych)
-przygotowania prezentacji
-swobodnego korzystania z Internetu

Certyfikat ECDL w obiektywny sposób zaświadcza o posiadaniu wiedzy i umiejętności komputerowych niezbędnych do codziennego używania komputera do pracy oraz w życiu codziennym. Otrzymanie certyfikatu ECDL może służyć podniesieniu kwalifikacji zawodowych pracowników i doskonaleniu ich umiejętności. Jest dokumentem mogącym pomóc w znalezieniu pracy, szczególnie w dobie powszechnego wykorzystywania komputerów oraz budowy społeczeństwa informacyjnego. Certyfikat ECDL w Polsce jest wydawany i nadzorowany wyłącznie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).

Kurs ECDL prowadzony przez naszą Fundację jest darmowym szkoleniem, realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Osoby dojeżdżające otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Przewidziany jest również obiad i poczęstunek dla uczestników. Kurs START obejmuje średnio 71 godzin, kurs CORE obejmuje średnio 119 godzin. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych lub w weekendy.

Szkolenie kierowane jest do osób niepełnosprawnych:
-w wieku 18-64,
-zamieszkujących teren woj. opolskiego,
-posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
-pozostających bez zatrudnienia

Lub osób w w wieku powyżej 50 lat pełnosprawnych zatrudnionych bądź pozostających bez zatrudnienia zamieszkujących na terenie woj.opolskiego.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Bogną Bednarz
Tel. 77 542 19 01
bogna.bednarz@idn.org.pl

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory