Jak działamy?: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

1 kwietnia 2019 - 13:13, przez , w Blog, Komentarze wyłączone

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji działa wielopłaszczyznowo. Czynności, które wykonujemy każdego dnia ciężko opisać jednym zdaniem, ale na pewno powinno się w nim znaleźć słowo POMAGA. 

 

Rozmawiając z osobami, które przychodzą do Stowarzyszenia nauczyłyśmy się, że nigdy tak na prawdę nie można przewidzieć, kiedy i czy przyjdzie w naszym życiu taki moment, w którym czas się zatrzyma. Wiadomość o chorobie czy wypadku, zbija z tropu, zbija z nóg. Stajemy wtedy przed lustrem i często nie wiemy co robić i jak działać. W głowie mnożą się pytania, na które ciężko znaleźć odpowiedzi. W tym momencie zapraszamy do Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji. Podpowiemy co można zrobić, poprowadzimy krok po kroku przez niezbędne procedury. Możesz liczyć na nasze wsparcie i pomoc. 

Najczęstszym problemem, gdy dotyka nas choroba, niepełnosprawność czy nieszczęśliwy wypadek staje się brak pieniędzy na leczenie. Nie zbierzemy bezpośrednio środków za Ciebie, ale damy Ci niezbędne narzędzia, dzięki którym będziesz mógł działać na szeroką skalę. Podpowiemy co możesz zrobić, by problemy finansowe nie tworzyły bariery nie do przebicia. Zapewniamy- wszystko jest do osiągnięcia!

 

SUBKONTO PODOPIECZNEGO

Zaczniemy od założenia subkonta– to dzięki niemu będziesz mieć możliwość na zbieranie funduszy z darowizn, zbiórek publicznych czy 1% podatku. Wszelkie dokumenty możesz wypełnić w naszym biurze lub pobrać ze strony internetowej i je do nas dostarczyć. Współpracujemy również z portalem siepomaga.pl– to działająca na ogromną skalę fundacja, która ma olbrzymią ilość odbiorców i równie wielką moc. Założymy zbiórkę dla Ciebie, to duży krok na przód, by przybliżyć się do powrotu do normalności.

Dzięki przynależności do Stowarzyszenia osoby chcące wspomóc Podopiecznego w formie darowizn nie muszą płacić  podatków do Urzędu Skarbowego.

Organizujemy darmowe turnusy rehabilitacyjne w ramach projektu “Zostań Mecenasem Opolskiego Stowarzyszenia”. Nasi darczyńcy- zaprzyjaźnione firmy, realnie wspierają nasze działania finansując tygodniowe pobyty rehabilitacyjne naszym Podopiecznym. W ramach turnusu realizowanych jest 15 godzin intensywnej rehabilitacji oraz nocleg dla Podopiecznego i Jego Opiekuna. 

 

PROJEKTY UNIJNE

Uzyskujemy również fundusze z Unii Europejskiej, współfinansujemy projekty, tak aby leczenie i pomoc rehabilitacyjna mogła dotrzeć do najbardziej potrzebujących osób. W ramach wspomnianego projektu oferujemy wsparcie opiekuna medycznego, który pomaga w codziennych czynnościach. Beneficjenta odwiedza również fizjoterapeuta, który dobiera odpowiednią terapię. Oferowane jest także wsparcie psychologa dla rodzin chorego. 

Organizowane są szkolenia dla opiekunów osób niesamodzielnych, by wiedzieli jak odpowiednio o niego zadbać, jak radzić sobie ze stresem, jak udzielać pierwszej pomocy. Na szkolenia dla rodzin Beneficjentów może przyjść każdy, co jest dodatkowym atutem, gdyż wiedza prowadzącego staje się ogólnie dostępna. 

W  ramach projektów prowadzone są też szkolenia dla kary medycznej, wszystko po to by podnieść kwalifikacje naszego zespołu.

Bardzo istotne jest również to, że nie trzeba być Podopiecznym Stowarzyszenia, by móc dołączyć do projektu. Wszelkie dokumenty zgłoszeniowe można znaleźć na naszej stronie internetowej.

 

POMAGAMY

Jesteśmy po to, by doradzić, podpowiedzieć, ukierunkować. Współpracujemy ze specjalistami, których możemy szczerze polecić. Mamy stały kontakt z fizjoterapeutami, opiekunami medycznymi, psychologiem. Znamy firmy świadczące usługi w zakresie doboru sprzętu rehabilitacyjnego, wywozu nakrętek i innych. Udostępniamy pomoc oferowaną przez inne organizacje, dzięki czemu możesz mieć pewność że otoczymy Cię odpowiednią opieką.

Oferujemy uśmiech, wsparcie, rozmowę. Zapraszamy!  

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory