Jak przygotować się do rehabilitacji?

14 maja 2019 - 10:56, przez , w Blog, Komentarze wyłączone

Jak przygotować się do zabiegów rehabilitacyjnych?

 

Niepewność i stres przed nieznanym zupełnie naturalne zjawisko. Jeśli wiemy jak przygotować się do rehabilitacji i co ze sobą zabrać żeby czuć się komfortowo- poczujemy się pewniej i będziemy mogli w 100% skupić się na terapii. 

PIERWSZE BADANIE

Zacznijmy od tego, aby przyjść na rehabilitację 15 minut przed zabiegiem. Dajmy sobie czas na przebranie w wygodny strój i znalezienie odpowiedniego gabinetu. Pamiętajmy też, by nie przychodzić na terapię zaraz po jedzeniu. To bardo ważne. Wiele zależy tez od zabiegu, który będzie wykonywany zatem umawiając się na wizytę, zapytajmy w rejestracji czy są jakieś szczególne wskazania, bądź rzeczy których nie powinniśmy robić.  To pozwoli nam dobrze przygotować się do badania. 

Ważne jest też, by nie używać przed rehabilitacją żadnych kremów lub balsamów, gdyż może to utrudniać zabieg. 

Zabierzmy ze sobą wyniki wszystkich badań, to zdecydowanie ułatwi pracę i pomoże rozwiązać problem, z którym przyszliśmy na terapię. Poinformujmy z jaką dolegliwością przychodzimy, kiedy się pojawiła, co nam sprawia trudność. Dokładny wywiad to połowa sukcesu w zaplanowaniu najlepszej terapii. 

ODPOWIEDNI STRÓJ

Nasza wygoda i komfort umożliwi swobodną rehabilitację, zatem zadbajmy o odpowiedni strój. Umawiając się na wizytę dopytajmy o szczegóły- jak będzie wyglądać zabieg, czy są jakieś szczególne wskazania od terapeuty. Przygotujmy się odpowiednio do rehabilitacji,  niech nasz strój będzie wygodny i luźny, tak by w razie potrzeby zapewnić dostęp do konkretnych części ciała i umożliwić z nimi pracę. W przypadku urazu kolana niech to będą luźniejsze spodnie, jeśli rehabilitujemy bark- w przypadku kobiet niech to będzie luźniejszy biustonosz a nie sportowy top, który mocno opina ciało. Należy podejść do tematu bardzo indywidualnie. 

W przypadku, gdy jesteś rodzicem i zabierasz na rehabilitację swoje dziecko, pamiętajmy o obuwiu zmiennym. Zminimalizujmy też stres u maluszka zabierając ulubionego pluszaka i wytłumaczmy wcześniej gdzie się z nim wybieramy. Jeśli dziecko będzie przygotowane i odpowiednio nastawione- rehabilitacja będzie sprawniej przebiegać.

JESTEŚMY BY POMAGAĆ

Staramy się, aby kadra medyczna z którą współpracujemy opiekowała się naszymi Podopiecznymi jak najlepiej. Dlatego też w ramach prowadzanych przez nas projektów organizujemy szkolenia, które podnoszą kwalifikacje fizjoterapeutów i opiekunów medycznych. 

 

 

 

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory