Jak zbierać 1% podatku?: Beneficjenci 1% podatku

28 marca 2019 - 12:20, przez , w Blog, Komentarze wyłączone

Okres rozliczeniowy składania zeznań PIT trwa do końca kwietnia. Dziś zagadnienie to omówimy od strony beneficjentów- osób na które bezpośrednio możemy przekazać swój 1%. 

 

Adresatem 1% podatku może zostać konkretna osoba, która wymaga wsparcia, jest niepełnosprawna lub przewlekle chora. Omówimy dziś jak zostać beneficjentem 1% podatku oraz jak utworzyć subkonto.

Jeśli wśród Twoich znajomych jest osoba, której leczenie jest kosztowne, bądź nie radzi sobie w samodzielnej egzystencji- przedstaw jej ten artykuł. Utworzenie subkonta przede wszystkim sprawi, że jej życie stanie się łatwiejsze, a kosztowne leczenie będzie możliwe do zrealizowania. 

Stosownie do przepisów, 1% podatku można przekazać na stowarzyszenia, fundacje, związki wyznaniowe, tzw Organizacje Pożytku Publicznego. Jedną z takich organizacji jesteśmy my- Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji.  Niektóre OPP dają możliwość założenia subkonta Beneficjenta- i właśnie na takie subkonto wpływać mogą pieniądze zebrane  z 1% podatku, darowizn i zbiórek publicznych. 

 

Jak założyć subkonto?

 

Zakładanie subkonta omówimy na podstawie naszego Stowarzyszenia. Pisząc w skrócie, potrzebne będą dokumenty (gotowe do pobrania z naszej strony internetowej), czyli: podanie o założenie subkonta, regulamin, porozumienie, dokumentacja o stanie zdrowia (przykładowo: ostatni wypis ze szpitala). Dokumentację można wysłać do nas pocztą lub złożyć osobiście. Potwierdzenie założenia subkonta wydajemy w wersji papierowej, gdzie od razu można znaleźć dane do logowania na swoje subkonto.

Przez cały okres użytkowania subkonta będziesz mieć wgląd do transakcji przebiegających na subkoncie, będziesz mógł je śledzić na bieżąco. Zebrane pieniądze będą mogły być przeznaczone na koszty związane z rehabilitacją, leczeniem, zakupem leków i suplementów. Wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki, wiele zależy od indywidualnych potrzeb Beneficjentów. Szczegółowy wykaz dostępny jest w naszym regulaminie

 

Jak gromadzić środki na subkoncie? 

 

W momencie założenia subkonta w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji- dostaniesz od nas pakiet wizytówek. Wszystkie po to, byś mógł łatwo zacząć zbierać pieniądze na leczenie, rehabilitację i inne niezbędne do życia środki. W szare pole wpisz imię i nazwisko podopiecznego. Następnie rozdawaj wizytówki wśród rodziny i znajomych, udostępniaj w internecie- zrób wszystko, by dotrzeć do jak największej ilości osób. 

 


 

Do zbierania 1% podatku istotny jest numer KRS– osoba która się rozlicza, musi go wpisać poprawnie. W przypadku zbierania darowizn- uwagę zwracamy na numer konta bankowego- to tutaj darczyńca przelewa środki. Istotne jest też, by w polu cel szczegółowy, czy też w tytule przelewu pojawiło się poprawne imię i nazwisko podopiecznego

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory