Konferencja o klasyfikacji ICF

12 grudnia 2016 - 7:50, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

8 grudnia 2016 r. zorganizowaliśmy wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego oraz Opolskim Oddziałem PFRON pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły konferencję pod nazwą – “Międzynarodowa Klasyfikacja Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (ICF) – możliwości zastosowania i perspektywy wdrożenia”.

W programie konferencji Pan Rafał Skrzypczyk – Wiceprezes Zarządu Fundacji Aktywnej Rehabilitacji FAR, certyfikowany specjalista do spraw prowadzenia szkoleń z zakresu ICF przedstawił możliwości zastosowania klasyfikacji ICF w szerokorozumianym procesie rehabilitacji i aktywizacji społecznej, omówił znaczenie w ramach procesu rehabilitacji działań opartych na zespołach specjalistycznych i wzajemnej wymianie informacji oraz wprowadził uczestników konferencji w sposób diagnozowania poziomu upośledzeń, ograniczeń oraz barier w różnych sferach funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w oparciu o ICF i przybliżył stosowanie klasyfikacji.

W odpowiedzi na przedstawioną klasyfikację na temat możliwości zastosowania i perspektywie wdrożenia klasyfikacji ICF wypowiedział się Dyrektor Opolskiego Oddziału PFRON – Łukasz Żmuda.

Prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej – Grzegorz Biliński wraz z pracownikiem Stowarzyszenia Justyną Bialucha opowiedział o wyzwaniach jakie wiążą się z realizowaniem programów aktywizacji w oparciu o klasyfikację ICF skierowanych do osób niepełnosprawnych na podstawie doświadczeń związanych z projektem „Uwierzyć w siebie 2016”.

Przedstawiony materiał wzbudził zainteresowanie wśród publiczności, która czynnie brała udział w późniejszej dyskusji.

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory