Drodzy Podopieczni!
Z ogromną radością chcielibyśmy ogłosić nawiązanie nowej i ekscytującej współpracy między Opolskim Stowarzyszeniem Rehabilitacji a inicjatywą Szczyty Pomagania, organizowaną przez Rafała Wojaka.
Szczyty Pomagania to wyjątkowy projekt, który łączy miłość do gór i turystyki z niesieniem pomocy potrzebującym.
Rafał Wojak – pasjonat górskich wędrówek i charytatywnej działalności. Zawodowo związany z budownictwem mostowym, obecnie pracuje w GDDKiA.
Wszystko zaczęło się od jednej inspirującej myśli: jak wykorzystać swoje pasje do pomagania? Rafał zauważył, że wyprawy górskie mogą być innowacyjnym narzędziem do zbierania funduszy na cele charytatywne. Wędrówki i zdobywanie szczytów to nie tylko wyzwanie fizyczne, ale także metafora pokonywania trudności i przeszkód, z którymi mierzymy się na co dzień.
Początkowo „Szczyty Pomagania” były niewielkimi, lokalnymi akcjami pod nazwą „Góry i Pagóry dla Wiktorka”, które polegały na zdobywaniu szczytów górskich. Rafał podczas swojej inauguracyjnej wyprawy zabrał ze sobą telefon ze zdjęciem pierwszego Bohatera – Wiktorka Szczechowiaka. Na wielu górskich wędrówkach towarzyszyła mu kartka z hasłem #SzczytyPomagania, a na niektóre z nich zabierał skarbonkę, do której zbierał datki na leczenie chłopca cierpiącego na rdzeniowy zanik mięśni.
Cel zawsze był i będzie ten sam: dzieciaki – to hasło, które słuchając Rafała padnie wiele razy. Nic tak bardzo nie liczy się dla niego jak pomoc najmłodszym.
Czy pomysł o pomaganiu przez wędrowanie może stać się rzeczywistością? W przypadku Rafała, tak się właśnie stało.
„W realizacji tego pomysłu oraz jego rozwoju uczestniczyło wielu wspaniałych ludzi. Gdybym chciał wymienić wszystkich, nie wystarczyłoby miejsca, ale chciałbym szczególnie podziękować kilku osobom, bez których „Szczyty Pomagania” by nie istniały: Lechowi, Kasi, Ani, Agacie, Agnieszce, Asi…
Nauczyłyście mnie wiele, pokazałyście nowe perspektywy i wspieracie mnie w działaniu. Dziękuję Wam serdecznie!”- mówi inicjator akcji.
Jak dziś wyglądają Szczyty Pomagania? Co się zmieniło od pierwszej myśli?
Od momentu, kiedy narodziła się pierwsza myśl o „Szczytach Pomagania”, inicjatywa ta przeszła ogromną transformację i znacząco się rozwinęła.
Dziś najważniejszym osiągnięciem jest pozyskanie sponsorów. To dzięki nim rośnie liczba osób chcących dołączyć do akcji. Dzięki ich wsparciu nasi Szczytopomagacze nie muszą już wpłacać datków. Teraz ich rola polega jedynie na zdobywaniu swojego Szczytu Pomagania!
Dzięki zaangażowaniu Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji, które nie tylko poparło, ale również aktywnie koordynuje i wspiera całą inicjatywę, akcja może się odbyć. To wyjątkowe miejsce, gdzie wspólna chęć niesienia pomocy innym połączyła ludzi o wielkich sercach
A jakie plany na przyszłość?
To dalszy rozwój i poszerzanie działalności „Szczytów Pomagania”. Marzenie o tym, aby jeszcze więcej osób włączyło się w działania Szczytów Pomagania, wspierając podopiecznych Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji. !
Comments are closed here.