14 października 2024 - 8:55,
przez
biuro,
w
aktualności,
Komentarze wyłączone
Jest nam miło poinformować, że Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji zostało partnerem stowarzyszonym w projekcie BREATH powstałym w ramach Europejskiego Partnerstwa Współpracy i Innowacji w celu Promowania Aktywności Fizycznej u Pacjentów z Przewlekłymi Chorobami Układu Oddechowego.
W ramach projektu naukowcy z Uniwersytetu Opolskiego podjęli współpracę z naukowacmi z uniwersytetów z Litwy, Chorwacji, Portugalii i Włoch celem stworzenia programu aktywności fizycznej oraz narzędzi dla osób z przewlekłymi chorobami układu oddechowego.
Cele projektu BREATH:
Aktualne dowody naukowe wskazują, że aktywność fizyczna i długoterminowa rehabilitacja powinny być rekomendowane pacjentom z przewlekłymi chorobami układu oddechowego, ponieważ poprawiają one wyniki zdrowotne. Dlatego też celem głównym projektu jest opracowanie programów i planów rehabilitacji, poprawa edukacji pacjentów, szkolenie rodzin i organizacji pacjentów oraz podniesienie jakości życia pacjentów.
Ponadto projekt ma na celu podniesienie kompetencji:
– studentów kierunków fizjoterapia/wychowanie fizyczne/sport/pielęgniarstwo, którzy potrzebują zdobyć umiejętności i profesjonalne kompetencje niezbędne do pracy z pacjentami z przewlekłymi chorobami układu oddechowego
– profesjonalistów w dziedzinie fizjoterapii/ aktywności fizycznej/ sportu/ pielęgniarstwa, którzy chcą się specjalizować w określonych obszarach.
Trzy główne działania projektu BREATH:
1. Porównanie lokalnych kontekstów w krajach uczestniczących z uwzględnieniem epidemiologii, organizacji Narodowej Systemu Opieki Zdrowotnej, zarządzania, ścieżek rehabilitacji i struktur rehabilitacyjnych, w celu przeglądu rozwoju programów aktywności fizycznej dla pacjentów z chorobami układu oddechowego i lokalnych niezaspokojonych potrzeb.
2. Stworzenie bazy danych najlepszych praktyk, które wspierają lub ograniczają aktywność fizyczną pacjentów z chorobami układu oddechowego
3. Rozwój platformy e-learningowej dla profesjonalistów z dziedziny ochrony zdrowia oraz aktywności fizyczną/ sportu, aby pomóc im w organizacji aktywności fizycznej dla pacjentów z chorobami układu oddechowego.
Komentarz zamknięty.