Pomoc dla seniorów – koronawirus

19 marca 2020 - 12:08, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Informujemy, że Opole pomaga seniorom w tym trudnym dla wszystkich okresie. “Chodzi przede wszystkim o osoby powyżej 70. roku życia i niepełnosprawne, które w czasie zagrożenia koronawirusem nie wychodzą z domu. Wszyscy oni mogą liczyć na pomoc Miasta.” 

Warto wspomnieć, że osoby starsze znajdują się w grupie podwyżsoego ryzyka zakażenia koronawirusem COVID-1 oraz powikłań. Seniorzy powinni szczególnie uważać na siebie , w związku z czym wskazane jest, aby tym okrresie pozostali w domu. Dlatego tak ważna jest wszelka pomoc, która ułatwi fukncjonowanie w bardzo trudnym okresie dla wszystkich, zwłaszcza dla osób starszych.

 

Pomoc seniorom w Opolu – na czym polega? 

W związku z obecną sytuacją w Opolu uruchomiono specjalne numery telefonów. Osoba starsza może zadzwonić i zgłosić swoje potrzeby. W zależności od dzielnicy, w której mieszka senior, należy wybrać odpowiedni numer. Podczas rozmowy można poprosić o pomc w takich czynnościach jak: zrobienie zakupów, zakup niezbędnych lekarstw, suplementów diety czy też wyprowadzenie psa.

Ponado został uruchomiony całodobowy dyżur psychologów pod numerem 604 830 767, którzy będą do dyspozycji mieszkańców Opola.

 

Odsyłamy do artykułu i przekazujemy numery telefonów, gdzie można skorzystać z pomocy. Numery działają całodobowo.

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory