Opieka domowa dla osób starszych – Opole

Osoby starsze borykają się z wieloma problemami zdrowotnymi. Niestety niektóre z nich sprawiają, że nie są one w stanie samodzielnie funkcjonować. Często nie mogą również wyjść z domu bez specjalistycznego sprzętu lub po prostu pomocy drugiej osoby. Nasze stowarzyszenie pragnie nieść pomoc takim osobom, a także ułatwiać dostęp do opiekunów. To właśnie oni potrafią bardzo pozytywnie wpłynąć na jakość życia osób starszych. Zapewniają im nie tylko pomoc w codziennych czynnościach, ale również wsparcie i zwykłą rozmowę. A właśnie o tej ostatniej ówcześnie często się zapomina.

Konsultacje medyczne dla osób starszych – Opole

Dostęp do konsultacji medycznych dla osób starszych często jest bardzo ograniczony. Zwłaszcza jeśli mają się one odbywać w warunkach domowych. Właśnie dlatego nasze stowarzyszenie stara się jak najbardziej ułatwić dostęp do takiej opieki. Promowane przez nas projekty zapewniają ponad 20 wizyt opiekuna medycznego w skali miesiąca. Dodatkowo oferują cykliczne wizyty pielęgniarskie.

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji oferuje profesjonalną opiekę medyczną oraz domową rehabilitację neurologiczną. Dowiedz się więcej o naszych założeniach oraz o tym, jak możesz nas wesprzeć.

Rehabilitacja osób starszych – Opole

Powyżej wymienione aspekty są niezmiernie ważne. Jednak nie wolno zapominać także o rehabilitacji osób starszych. To ona w bardzo dużym stopniu warunkuje stopień sprawności człowieka w podeszłym wieku. Rehabilitacja ruchowa to jednak nie wszystko. Bardzo ważne mogą okazać się również wizyty logopedy. I właśnie o takie aspekty nasze stowarzyszenie stara się dbać.

 

Dokumenty do pobrania:

  • Formularz zgłoszeniowy – zdrowotny dla osób starszych

  • REGULAMIN zdrowotny dla osób starszych

Prosimy o wydruk powyższych dokumentów w kolorze.

Rozmiar czcionki
kolory