Rozliczenie podatku PIT za 2017 rok – terminy

15 stycznia 2018 - 12:18, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Będąc na podatku ryczałtowym należy rozliczyć się do końca stycznia. Zapraszamy do skorzystania z darmowego programu do rozliczania podatku PIT, dzięki któremu będziecie mogli wesprzeć naszą organizację (program ma na stałe wpisany numer KRS Stowarzyszenia):

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku za 2017 rok

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Jednocześnie przypominamy, że pozostali podatnicy na rozliczenie podatku PIT za 2017 rok mają czas do końca kwietnia 2018 roku.

Kto może przekazać 1% na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego?
Do przekazania 1% podatku mają prawo wszyscy podatnicy rozliczający w 2017 roku przychody podlegające opodatkowaniu, które nie są zwolnione z podatku. Zatem są to podatnicy rozliczający się:
• poprzez skalę podatkową (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji, czy z tzw. innych źródeł), czyli poprzez standardowy PIT roczny z opodatkowaniem 18% i 32%
• podatkiem liniowym,
• ryczałtowo od przychodów ewidencjonowanych,
• podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe.

1% mogą przekazać również emeryci i renciści. Mogą to zrobić na dwa sposoby:
• samodzielnie wypełniając PIT-37 na podstawie PIT-u otrzymanego z ZUS,
• wypełniając specjalny pit – PIT-OP, który pozwala im na wskazanie organizacji pożytku (kliknij FORMULARZ), bez konieczności samodzielnego rozliczenia z urzędem skarbowym (zobacz: PIT-OP. Emeryt przekazuje 1%).

(źródło: http://www.pit.pl oraz http://pozytek.ngo.pl/)

Zapraszamy do zapoznania się z istotnymi informacjami odnośnie przekazywania 1% podatku, zamieszonymi na naszej stronie w zakładce o 1 % podatku

Więcej informacji odnośnie możliwości przekazywania 1% podatku przez ryczałtowców:
Ryczałtowcy mogą przekazywać 1%. Robią to wcześniej niż większość podatników

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory