Jan
Chorążyczewski
ur. 12.07.1964 r.

Na początku 2019 r . został u  mnie zdiagnozowany  nowotwór niezłośliwy mózgu/tzw, nerwiak / średnicy około 38mm,Z uwagi na jego rozmiar został on zakwalifikowany do chirurgicznego usunięcia. W wyniku przeprowadzonej 18 godzinnej operacji w  Uniwersyteckim Szpitalu  Klinicznym we  Wrocławiu w dniu  20.02,2019 roku, utraciłem słuch w prawym uchu/nerwiak nerwu słuchowego/. doznałem porażenia nerwu obwodowego twarzy /asymetryczność/ wraz z nie domykaniem się powieki oka prawego ,oraz zdolnością do samodzielnej egzystencji tzn nie chodziłem  z uwagi na trudności z utrzymaniem równowagi ,problemy z  spożywaniem  posiłków. Rehabilitacja, w tym na oddziale rehabilitacyjnym Powiatowego Szpitala w Sycowie , dała znaczną poprawę w zakresie chodzenia i podstawowych funkcji życiowych. W wyniku kolejnego badania w czerwcu 2019 roku ustalono, iż zabieg operacyjny zmniejszył guza do około 25 mm średnicy , ale dalsza ingerencja chirurgiczna niosła bardzo duże ryzyko porażenia innych istotnych funkcji organizmu z uwagi na umiejscowienie guza. W związku z powyższym  zostałem zakwalifikowany do dalszego leczenia w formie  radioterapii ,którą przeprowadzono w  Instytucie Onkologii w Gliwicach. W jej wyniku uzyskano na chwilę obecną stan tzw. stagnacji  guza w związku z czym potrzebna jest  obserwacja w celu ustalenia  dalszego sposobu leczenia. Należy też nadmienić, że równolegle przeprowadzono we Wrocławiu  w tym samym szpitalu co operację ,rekonstrukcję nerwu obwodowego twarzy , która miała miejsce  w lipcu  tamtego roku. Do  chwili obecnej  nie uzyskano efektu w postaci  zamykania się powieki jak również znaczącej poprawy  asymetryczności twarzy.

 

 

      Uzyskane  środki finansowe w głównej mierze przeznaczyłem  na koszty dojazdu do miejsc leczenia i rehabilitacji tj. Wrocław ,Gliwice ,Syców , jak również rehabilitacja w samym Opolu .Z uwagi na szczupłość  środków nie uzyskałem zwrotu  za leki stymulujące regenerację nerwów oraz tzw mokrą komorę tj specjalny  okular chroniący nie  nawilżaną przez powiekę rogówkę oka prawego , który zmuszony jestem zmieniać codziennie a nie jest on refundowany przez NFZ.

       Co do ewentualnych środków , które znajdą się na moim koncie to przeznaczę je na dalszą   rehabilitację oraz ewentualne zabiegi  i operacje związane z usprawnieniem  nerwu obwodowego i powieki.