Emil
Musialski
ur. 06.05.1998 r.

Potrzebuję wsparcia, by stanąć na własne nogi i dalej walczyć o swoje marzenia!

Cześć! Jestem Emil i mam 21 lat. Już jako dziecko pragnąłem zostać aktorem  i nie widziałem się w niczym innym. Od dziecka rozwijałem swoją pasję do teatru, aż w końcu marzenia się spełniły. Dwa lata temu dostałem się do wymarzonej Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pamiętam to do dzisiaj, radość jaką odczuwałem była nie do opisania! Przez cały rok pilnie pracowałem i bardzo angażowałem się na studiach. Wszystko zapowiadało się tak dobrze… Po pierwszym roku, który bardzo dobrze zaliczyłem, wróciłem do domu rodzinnego na wakacje. W trakcie miałem w planach dorobić sobie w pracy sezonowej, by w kolejnym roku akademickim było mi łatwiej się utrzymać.  Podjąłem pracę, ale już po kilku dniach zacząłem źle się czuć. Nigdy wcześniej nie miałem takich objawów. Osłabienie w kończynach, które bardzo szybko postępowało. W końcu przestałem całkowicie się poruszać.  Nie wiedziałem, co się ze mną dzieje.

Dzień  8 lipca 2019 roku będę pamiętał do końca życia. Wtedy trafiłem do pierwszego szpitala i postawiono mi wstępną diagnozę:  polineuropatia zapalna – zespół Guillaina-Barrego, którą niestety w kolejnym szpitalu, szczecińskiej klinice, potwierdzono. Ani ja, ani moi Bliscy nigdy nie słyszeli o tej chorobie i  nie mieli pojęcia z czym ona się wiąże… Przeszedłem terapię immunoglobulinami, która uratowała mi życie. Byłem całkowicie leżący, w każdej, choćby najmniejszej czynności ktoś mi musiał pomagać. Czułem się okropnie. Jeszcze wtedy nie wiedziałem, że przede mną będzie wiele trudnych miesięcy, pełnych wysiłku i pracy, by powrócić do zdrowia. Dziś już to wiem. Dzięki wsparciu Rodziny i Przyjaciół podniosłem się z psychicznego dołka i wziąłem się w garść. Mój stan stopniowo się poprawia, walczę każdego dnia o samodzielność. Jednak zdaję sobie sprawę, że rehabilitacja będzie trwała jeszcze wiele miesięcy i sam nie dam rady jej sfinansować, a Rodzina pomaga mi jak może… Proszę o wsparcie finansowe na kosztowną rehabilitację, bym mógł wrócić do zdrowia, stanąć sam na nogi i wrócić na swoje ukochane studia…

By przekazać darowiznę na subkonto należy wpisać podane niżej dane Stowarzyszenia oraz dopisać w tytule przelewu: „Emil Musialski”.

Wpłaty w walucie polskiej:

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

ul. Samborska 15, 45-316 Opole

Plusbank 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426

Tytuł przelewu: Emil Musialski

numer SWIFT: IVSE PL PP

By przekazać 1% podatku należy uzupełnić w formularzu PIT numer KRS: 0000273196 oraz w rubryce podpisanej „cel szczegółowy” wpisać: „Emil Musialski”.

Wpłaty w walucie obcej:

BNP Paribas 42 1750 0012 0000 0000 3101 6843 podając numer SWIFT RCBWPLPW

Będę Państwu bardzo wdzięczny za każdą pomoc. Dziękuję.