Szkolimy dla Was kadrę medyczną!

6 marca 2019 - 14:34, przez , w Ogłoszenia projektowe, Komentarze wyłączone

W ramach projektu “Domowa opieka i rehabilitacja dla osób niesamodzielnych na terenie Miasta Opola” zorganizowaliśmy szkolenie dla kadry medycznej, która udziela Wam w nim wsparcia. Jesteśmy dla Was i dla Was poszerzamy umiejętności, w ten weekend ze Stymulacji Bazalnej. Chcemy lepiej zrozumieć Wasze potrzeby i móc pomagać, tak, by rehabilitacja i opieka nie budziły obaw czy dyskomfortu, a ich efekty były na najwyższym poziomie. 

 

W ciągu dwóch dni szkoliła się cała załoga wspomnianego projektu: rehabilitanci, opiekunowie medyczni,  pielęgniarki i terapeuci zajęciowi. Wszyscy mamy świadomość, że proste czynności dla niesamodzielnych osób często są wyzwaniem, często są nieosiągalne, ale wierzymy, że dzięki takim szkoleniom jak to- możemy pracować lepiej, możemy efektywniej pomagać, możemy bardziej zrozumieć Was i Wasze potrzeby. Dzięki ogromnej wiedzy Friedera Luckhoffa o Stymulacji Bazalnej -otrzymaliśmy zastrzyk energii do jeszcze lepszego działania, a odbyte ćwiczenia pozwoliły nam wczuć się w sytuację chorego i dostrzec rzeczy, z których nie każdy z nas zdawał sobie sprawę.

Rehabilitacja w Opolu wchodzi na wyższy poziom 🙂

 

Czym jest Stymulacja Bazalna?

Stymulacja Bazalna pomaga osobom chorym wejść w kontakt z własnym ciałem i światem, który go otacza. Dzięki odpowiedniej rehabilitacji możemy zaktywować taką osobę, a każdy maleńki krok do przodu pomoże jej wzmocnić sens życia i własne JA. Stymulacją Bazalną rekompensujemy brak doświadczeń i umożliwiamy osobom z ciężką niepełnosprawnością kontakt ze światem poprzez ich ciało. Staramy się w ten sposób stworzyć harmonijne i bezpieczne środowisko, które ułatwia choremu poznać samego siebie, skontaktować się z własnym ciałem, nawet jeśli jego aktywność jest minimalna. Dajemy poczucie stabilności, hamujemy izolację na pozór bezwładnego ciała od świata zewnętrznego. Pomagamy.

 

Chcemy pracować tak, by osiągnąć dla Was jak najlepsze efekty, uprościć trudy każdego dnia i przybliżyć do tego, co wydaje się niemożliwe. Opieka nad pacjentem to praca zespołowa, więc dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na szkolenie i aktywnie w nim uczestniczyli. Dziękujemy instruktorowi za ogrom przekazanych informacji. Łącząc wiedzę, praktykę i zaangażowanie w pracy –wspólnie z pacjentem możemy osiągnąć sukces.

 

Zatem do dzieła!

 

 

 

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory