Szkolimy również dla Was!

29 października 2021 - 12:28, przez , w Ogłoszenia projektowe, Komentarze wyłączone

Wiemy jak bardzo rodzinom naszych pacjentów zależy na zaufaniu do kadry medycznej, w której ręce każdego dnia oddają swoich drogich bliskich.

Dlatego cyklicznie szkolimy opiekunów medycznych i fizjoterapeutów, po to aby z jeszcze większą troską i zgodnie z najaktualniejszą wiedzą potrafili odciążyć rodziny w obowiązkach i dążyć do jak najlepszych efektów terapeutycznych.

W październiku przeprowadziliśmy szkolenia

dla kadry medycznej z zakresu:

  • Geriatrii – prowadzący dr Katarzyna Bojkowska-Otrębska
  • Technik przemieszczania pacjenta – prowadzący dr Grzegorz Biliński

Podczas zajęć poruszony był szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej. Omówiono m.in. problemy opiekuńcze w opiece senioralnej, mechanizmy starzenia się organizmu i modele opieki nad pacjentem geriatrycznym.

Podczas dwudniowego szkolenia ze specjalistą fizjoterapii dr Grzegorzem Bilińskim kadra medyczna rozwijała umiejętności z zakresu integracji sensorycznej, mobilizacji przez pozycjonowanie i ruch oraz pracy z partnerem zgodnie z założeniami Koncepcji Stymulacji Bazalnej

 

Szkolenia zrealizowane w ramach projektu: “Kompleksowe usługi zdrowotne, w tym opieka i rehabilitacja dla osób starszych na terenie województwa opolskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory