Warto przekazać 1% podatku?

29 marca 2019 - 11:01, przez , w Blog, Komentarze wyłączone

Możesz zostać bohaterem wpisując w odpowiednią rubrykę KRS! Dlaczego warto przekazać 1% podatku? Dlatego, że ma on ogromną moc, która ratuje życie, stawia na nogi, pomaga walczyć z przeciwnościami. To nic nie kosztuje, a podobno każdy dobry uczynek wraca do nas dwa razy. Daj dobry przykład! Zostaw 1% podatku w Opolu!

Rozlicz się z nami! 

Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku

Informujemy, że program ma na stałe wpisany numer KRS organizacji. Możliwe jest wprowadzenie treści celu szczegółowego, na przykład imienia i nazwiska Podopiecznego gromadzącego środki na subkoncie

 


Z roku na rok rośnie świadomość Polaków i coraz więcej osób przekazuje swój 1% na Organizacje Pożytku Publicznego. Wciąż jednak około połowa społeczeństwa nie korzysta z tej możliwości. W związku z tym podamy dziś kilka punktów, by zmienić to przyzwyczajenie. 

 

1. Pomagasz innym!

Przekazując część swojego podatku możesz pomóc małej Zosi wstać z łózka i zwalczyć chorobę, a ojcu dwójki dzieci- pokonać nowotwór. Przykładów mamy mnóstwo, gdyż na co dzień się z nimi spotykamy.  Możesz dać ludziom szansę na zdrowie i normalne życie. Każda darowizna to akt emocjonalny. Wspieramy różne akcje charytatywne, wrzucamy złotówki do puszek na szczytne cele- tymczasem własnie teraz trwa jedna z większych, wyjątkowych akcji! Twój 1% realnie może komuś pomóc!

2.Procedura jest prosta 

Wypełnienie dwóch pozycji w zeznaniu rocznym zajmuje dosłownie chwilę, a cały proces odbywa się przy corocznym rozliczaniu się z urzędem skarbowym. Następnie urząd przelewa pieniądze wybranej Organizacji Pożytku Publicznego w Twoim imieniu. 

3. To nic nie kosztuje!

Jeden procent to mała część podatku dochodowego, który trafia do skarbu państwa. Oznacza to, że nie sięgamy do własnej kieszeni, a wskazujemy jedynie cel, na który mają zostać przekazane środki finansowe. 

4.Decydujesz kogo wspierasz

Możesz sam świadomie wybrać kogo chcesz wesprzeć. Mogą to być cele statutowe wybranej organizacji czy stowarzyszenia, lub wsparcie konkretnej osoby w celu szczegółowym. Jedyne co musisz zrobić to sprawdzić listę organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% podatku. Listę organizacji możesz sprawdzić w tym wykazie.

5. Widzisz efekty!

1% nigdy nie trafia w próżnię. Zawsze możesz zweryfikować działania wybranej organizacji. Możesz zajrzeć do corocznych sprawozdań, by upewnić się, że Twoja decyzja była właściwa, a pieniądze zostały dobrze wykorzystane. 

 

Czy te argumenty są dla Ciebie dość przekonujące? Razem powalczmy o to, by 1% mógł pomagać więcej i na szerszą skalę! 

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory