1,5% podatku

 

 

 

 

 

Zbiórka 1,5% podatku to jedna z największych akcji w Polsce. Dla Ciebie jest to tylko 1,5% – dla naszych Podopiecznych szansa na zdrowie, sprawność, leczenie.

Rozlicz się z nami!

KRS: 0000273196

Cel szczegółowy 1,5%: Imię i Nazwisko Podopiecznego

Sprawdź nas w wykazie organizacji pożytku publicznego uprawnionych do 1% podatku w 2021 r., dostępny tutaj.


Chciałbyś przekazać darowiznę na nasze Stowarzyszenie? Dowiedz się, jak to zrobić!

Przekazując 1,5% podatku rozdysponowujesz kwotę, która i tak musiałaby zostać przekazana na rzecz Skarbu Państwa. Nie tracąc ani złotówki, sam możesz wybrać na czyją rzecz zostanie przekazana kwota z zeznania rocznego.

E-pity – Jak rozliczyć się przez Internet?

Jeśli chcesz  rozliczyć się online i przekazać swój 1,5% podatku na wsparcie naszych działań kliknij poniżej i uzupełnij e-pit:

Program e-pity Copyright 2019-2020 e-file sp. z o.o. sp. k.
Informujemy, że program ma na stałe wpisany numer KRS organizacji. Możliwe jest wprowadzenie treści celu szczegółowego, na przykład imienia i nazwiska Podopiecznego gromadzącego środki na subkoncie.

 

Jeśli chcesz wesprzeć konkretnego Podopiecznego wystarczy wpisać IMIĘ i NAZWISKO w rubryce podpisanej jako “Cel szczegółowy”.

Sprawdź na co zostają przeznaczone pieniądze z 1,5% podatku

Zbieraj 1,5% podatku w Opolu – jak uzyskać wsparcie?

Jesteś osobą potrzebującą i szukasz każdej możliwej formy wsparcia, aby sfinansować leczenie? Zbieraj 1,5% podatku!

• Aby móc zbierać 1,5% podatku na Twoje cele, musisz założyć subkonto w jednym ze Stowarzyszeń w Opolu. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jakie dokumenty są potrzebne do utworzenia subkonta.
• Zachęć swoich darczyńców, aby wskazali Twoje subkonto jako cel szczegółowy podczas rozliczania swojego podatku. Podkreśl, że przekazanie 1,5% podatku to prosty i bezkosztowy sposób na wsparcie Twojej inicjatywy.
• Wykorzystaj media społecznościowe, strony internetowe i grupy online, aby dotrzeć do większej liczby osób gotowych wesprzeć Twoje cele. Udostępniaj informacje o swoim subkoncie i zachęcaj innych do udostępniania.
• Nie zapomnij o wartości promocji lokalnej. Rozmawiaj z sąsiadami, umieszczaj plakaty w lokalnych sklepach czy miejscach publicznych. Informuj lokalną społeczność o swojej inicjatywie.

Jak zbierać 1% podatku? Co się zmieniło w tej kwestii?

Akcja 1% podatku towarzyszy Polakom od wielu lat. Dzięki tej inicjatywie, co roku na konta wielu fundacji, a także konkretnych podopiecznych, trafiają niemałe kwoty. Pozwala to finansować leczenie i rehabilitację wielu osób. Jeśli więc jesteś osobą potrzebującą i ktoś podpowiedział Ci, „zbieraj 1% podatku”, warto byś dowiedział się, co się zmieniło w tej kwestii.
Dobra wiadomość jest taka, że obecnie polscy podatnicy mogą przekazać jeszcze więcej na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Zatem, jak zbierać 1,5% podatku? W taki sam sposób, jak robiło się to wcześniej. Załóż subkonto i dopilnuj, aby każdy darczyńca wiedział, co ma wpisać jako cel szczegółowy w formularzu podatkowym.


Kto może przekazać 1,5% podatku?

– podatnicy od podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT-37),
– podatnicy rozliczający się ryczałtem lub podatkiem ewidencjonowanym (PIT-28),
– osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczający się 19% podatkiem liniowym (PIT-36L),
– podatnicy rozliczający się z obrotu papierami wartościowymi (PIT-38),
– osoby, które rozliczają się z tytuły sprzedanej nieruchomości (PIT-39).


Czy firma może przekazać 1,5% organizacji OPP?

1,5% podatku dochodowego mogą przekazywać tylko osoby fizyczne.

To czy “firma” może przekazać swój 1,5% podatku zależy jak rozumiemy to pojęcie.

  • W przypadku działalności gospodarczej opodatkowanej ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, a także podatkiem liniowym – można przekazać 1% podatku..
  • Natomiast 1,5% podatku dochodowego nie mogą przekazywać osoby prawne, np. spółki, inne organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa państwowe.
Rozmiar czcionki
kolory