Słowniczek

Znajdziesz tutaj podstawowe zagadnienia związane z posiadaniem subkonta w naszym Stowarzyszeniu. Przydatny może okazać się również poradnik Podopiecznego, który znajdziesz tutaj.

Indywidualne konto Podopiecznego, na którym gromadzone są pieniądze z darowizn, 1% podatku, zbiórek publicznych i zbiórki na siepomaga.pl.

Osoba, która przystępuje do Stowarzyszenia. Sprawdź jak zostać naszym Podopiecznym.

Miejsce w którym otrzymujesz od nas pomoc 🙂 Dołączając od nas masz możliwość zbierania pieniędzy w formie darowizn, 1 % podatku, zbiórek publicznych i zbiórki na siepomaga.pl.

1% podatku może przekazać każda osoba fizyczna rozliczająca się w Polsce. Aby przekazać 1% dla konkretnego Podopiecznego wystarczy w polu cel szczegółowy wpisać jego imię i nazwisko. Dowiedz się więcej.

Darmowy serwis do rozliczenia 1% podatku przez Internet. Przekaż 1%.

Wpłata pieniężna od darczyńców, które zostanie w całości zaksięgowana na Twoim subkoncie. Darowizny są księgowane w każdy poniedziałek (za wyjątkiem świąt).

Osoba która wspiera Cię finansowo.

Zwrot pieniędzy za opłacone przez Ciebie faktury za koszty poniesione na rehabilitację i leczenie. Zwrot kosztów wykonywaniu jest w każdy czwartek (za wyjątkiem świąt). Dowiedz się jak otrzymać zwrot kosztów.

Możemy opłacić fakturę za Ciebie, jeśli posiadasz na subkoncie wystarczającą kwotę. Wtedy na fakturze w polu NABYWCA powinny widnieć dane Stowarzyszenia, a w dopisku Twoje imię i nazwisko.

Możliwość zbierania pieniędzy podczas wydarzeń, imprez, koncertów czy też ustawiając puszkę w sklepie, u fryzjera, kosmetyczki. Dowiedz się więcej.

Portal internetowy, na którym możesz założyć zbiórkę pieniędzy. Dowiedz się więcej

Organizacja pozarządowa, której możesz przekazać swój 1% podatku. Tylko organizacje posiadające status OPP są upoważnieni do zbierania 1% podatku.

Pieniądze, które otrzymujesz od darczyńców, stan swojego subkonta możesz sprawdzić tutaj.

Dokumenty na podstawie, których dokonujemy zwrotu poniesionych kosztów. Przyjmujemy wyłącznie oryginały dokumentów, nie starsze niż 18 miesięcy.

 Umowa pomiędzy Stowarzyszeniem a Podopiecznym, na podstawie której zostaje założone subkonto.

Jest nim rodzic, małżonek, opiekun, kurator osoby z niepełnosprawnością. Jeżeli Podopieczny nie może samodzielnie założyć subkonto może to uczynić przedstawiciel ustawowy.

Jest to osoba posiadająca upoważnienie/pełnomocnictwo do reprezentowania Podopiecznego, między innymi do założenia subkonta

Zawiera najważniejsze zasady dotyczące działania subkonta, np. wydatki za które zwracamy pieniądze. Koniecznie zapoznaj się z regulaminem, który dostępny jest tutaj.

Firmy mogą wspierać Stowarzyszenie finansowo, wtedy pieniądze które otrzymujemy przekazywane są na turnusy rehabilitacyjne dla osób potrzebujących.

Każda wpłata, opłata, zwrot kosztów będą widoczne na Twoim subkoncie.

Do założenia subkonta niezbędna jest dokumentacja medyczna. Wystarczy nam ostatni wypis ze szpitala lub zaświadczenie od lekarza.

Wspieramy osoby starsze realizując projekty unijne, jeśli ktoś z Twoich bliskich potrzebuje naszego wsparcia przeczytasz o tym tutaj.

Osoba, którą obejmujemy opieką w projekcie, który realizujemy.

 

W Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji pomagamy osobom chorym zebrać pieniądze na leczenie. Pokazujemy jak zabezpieczyć się finansowo, by móc rozpocząć kosztowną rehabilitację i opłacić konieczne lekarstwa.

 

Jeśli potrzebujesz naszej pomocy – załóż subkonto w Stowarzyszeniu i dołącz do grona osób, które wspieramy. Otrzymasz od nas również namiastkę spokoju i stabilizacji, której tak bardzo brakuje na początku choroby.

 

Rozmiar czcionki
kolory