Darowizny

Darowizny pieniężne

Jednym z podstawowych źródeł finansowania rehabilitacji i leczenia są darowizny pieniężne. Ponadto osoby fizyczne, a także spółki osobowe, mogą odliczyć od kwoty do opodatkowania 6% dochodu (PIT), a osoby prawne 10% dochodu (CIT). Jeśli chcesz udzielić finansowego wsparcia wystarczy, że dokonasz przelewu:

 

PlusBank ul. Ozimska 8, 45-057 Opole
34 1680 1235 0000 3000 1461 2426
Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji 
ul. Samborska 15, 45-316 Opole

Wpisując w tytule przelewu Imię i Nazwisko Podopiecznego.
Nasi Podopieczni

 

Od dnia 1.12.2016 r. uruchomiliśmy dla Państwa dodatkowy numer konta bankowego Stowarzyszenia, na który można dokonywać wpłat w walucie obcej:

Raiffeisen Polbank 42 1750 0012 0000 0000 3101 6843 podając numer SWIFT: RCBWPLPW

If you want to make a donation
For foreign payments please specify before bank number account:
Raiffeisen Polbank 42 1750 0012 0000 0000 3101 6843 SWIFT: RCBWPLPW

with note:
First name and Last name our ward

 

  • Jesteśmy dla Podopiecznych – nie pobieramy żadnej prowizji od przekazywanych darowizn- cała przekazana kwota trafia na subkonto Podopiecznego i będzie wykorzystana na cele związane z jego leczeniem i rehabilitacją.
  • Darowizny bez danych podopiecznego wpłyną na konto ogólne, z którego środki zostaną rozdysponowane zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia. Właśnie dzięki środkom przekazanym na cele statutowe możemy wspomóc naszych Podopiecznych organizując im m.in darmowy turnus rehabilitacyjny w naszym ośrodku.
  • Nie przyjmujemy darowizn w formie gotówki.

 

Przekaż darowiznę.

Pomóż nam pomagać w prosty sposób przekaż kwotę na konto Stowarzyszenia.

Rozpoczęliśmy również współpracę z portalem Siepomaga.pl, który umożliwia szybkie przekazywanie darowizn na cele statutowe przez płatności internetowe:

Zobacz aktualne zbiórki dla naszych Podopiecznych.

 

Darowizny rzeczowe

Jedną z form oferowanej przez nas pomocy osobom niepełnosprawnym jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Być może posiadasz kule ortopedyczne, balkonik, łóżko rehabilitacyjne lub inne sprzęty ortopedyczne, z których już nie korzystasz- dla innych mogą być niezbędne w procesie rehabilitacji.

Chcąc przekazać sprzęt ortopedyczny do wypożyczalni skontaktuj się z biurem Stowarzyszenia.

Sponsoring

Istnieje również możliwość podpisania umowy sponsoringowej na działalność Stowarzyszenia związaną z rehabilitacją i leczeniem Podopiecznych, a także umowy sponsoringowej na imprezę. Proponujemy 2 wzory umowy:

  • Umowa sponsoringu na działalność Stowarzyszenia

  • Umowa sponsoringu - impreza/wydarzenie

Poniżej znajduje się nagranie, które w prosty sposób wyjaśni jakie korzyści może przynieść pomaganie. Przedstawia zagadnienia darowizny i sponsoringu – dzięki czemu dowiesz się, która forma wsparcia jest korzystniejsza dla Ciebie.

Rozmowa Małgorzaty Bilińskiej – V-ce Prezes Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji z Agnieszką Soćko – ekspertem podatkowym i właścicielem firmy Well Done Tax.