Przekaż darowiznę

 

 

 

 

 

Wspieraj nas, wspieraj naszych Podopiecznych!

Twoja darowizna to szansa na zdrowie dla wielu osób. Możesz pomóc nam finansować turnusy rehabilitacyjne i wspierać nasze działania. Nawet najmniejsza wpłata ma dla nas ogromne znaczenie! Każda złotówka to krok w stronę zdrowia. Pomóż  nam pomagać!

 

Przekaż darowiznę przez InternetImię
Nazwisko

Adres e-mail

Cel darowizny

Telefon (opcjonalnie)

akceptuję regulamin serwisu

Administrator danych Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji, z siedzibą przy ul. Samborskiej 15, 45-316 Opole, wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000273196;
Cel i podstawa prawna przetwarzania Realizacja umowy darowizny oraz wypełnienie ciążących na Opolskiem Stowarzyszeniu Rehabilitacji Foundation obowiązków prawnych m.in. na podstawie przepisów dotyczących rachunkowości (art. 6 ust. 1 lit. b oraz art. 6 ust. 1 lit. c RODO)
Okres przetwarzania danych osobowych Dane osobowe będą przetwarzane przez okres 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji otrzymało darowiznę;
Obowiązek podania danych Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do przekazania darowizny.
Szczegółowe informacje Przejdź do Polityki prywatności

 

Jak przekazać darowiznę?

Darowizny pieniężne

Dane do przelewu

Numer rachunku:

Plusbank 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426

ODBIORCA: Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji 
ul. Samborska 15, 45-316 Opole

TYTUŁ PRZELEWU:  Imię i Nazwisko Podopiecznego

numer SWIFT: IVSE PL PP

Dobro wraca! Dziękujemy!

Jesteśmy dla Podopiecznych – nie pobieramy żadnej prowizji od przekazywanych darowizn- cała przekazana kwota trafia na subkonto Podopiecznego i będzie wykorzystana na cele związane z jego leczeniem i rehabilitacją.

 

Darowizny bez danych podopiecznego wpłyną na konto ogólne, z którego środki zostaną rozdysponowane zgodnie ze Statutem Stowarzyszenia. Właśnie dzięki środkom przekazanym na cele statutowe możemy wspomóc naszych Podopiecznych organizując im m.in darmowy turnus rehabilitacyjny w naszym ośrodku.

Nie przyjmujemy darowizn w formie gotówki.

 

Możesz zyskać na tym, że pomagasz

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą, które przekażą darowiznę na Twoje subkonto mogą odliczyć darowizny od kwoty podlegającej opodatkowaniu do 6% swojego rocznego dochodu. Muszą jedynie pamiętać o zachowaniu potwierdzenia przelewu na rachunek bankowy Stowarzyszenia. Osoby fizyczne wykazują przekazaną darowiznę w rozliczeniu rocznym w formularzu PIT-0.

Osoby prawne mogą natomiast odliczyć od podstawy opodatkowania darowizny w kwocie nieprzewyższającej 10% uzyskanego dochodu i również muszą pamiętać o zachowaniu potwierdzenia przelewu. Osoby prawne przekazane darowizny wykazują na formularzu CIT-D.

Darowizny rzeczowe

Jedną z form oferowanej przez nas pomocy osobom niepełnosprawnym jest wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Być może posiadasz kule ortopedyczne, balkonik, łóżko rehabilitacyjne lub inne sprzęty ortopedyczne, z których już nie korzystasz – dla innych mogą być niezbędne w procesie rehabilitacji.

Chcąc przekazać sprzęt ortopedyczny do wypożyczalni skontaktuj się z biurem Stowarzyszenia.

​Wsparcie w chorobie – jak możesz pomagać w Opolu?


Nasze Stowarzyszenie walczy na co dzień o poprawę jakości życia osób dotkniętych chorobą, niepełnosprawnością czy różnymi problemami zdrowotnymi. Wsparcie w chorobie może przybrać różne formy i dla nas oraz naszych podopiecznych liczy się każda z nich. Dlatego zachęcamy, by angażować się w nasze działania w miarę swoich możliwości. Oto kilka opcji:

• Wsparcie w formie darowizny. Każda kwota, nawet najmniejsza, ma ogromne znaczenie dla naszej pracy. Wasze wsparcie pozwoli nam zapewnić dostęp do niezbędnych środków i terapii rehabilitacyjnych dla osób w potrzebie.

• Podziel się naszymi zbiórkami i historiami naszych podopiecznych z Twoimi znajomymi i rodziną. Wasza aktywność w mediach społecznościowych pomoże nam dotrzeć do większej liczby osób, które również mogą chcieć wesprzeć naszą działalność.

• Warto pamiętać, że podczas rozliczania swojego podatku można przekazać 1,5% na cele charytatywne. Wpisując w swoim zeznaniu nasz numer KRS, wspieracie naszą działalność i inicjatywy na rzecz osób potrzebujących.
Za każdy gest dziękujemy w imieniu swoim i naszych podopiecznych!

​Formy wsparcia dzieci w Opolu – pomagamy najmłodszym


Los dzieci dotkniętych chorobą czy niepełnosprawnością wzrusza wielu ludzi. W naszym stowarzyszeniu poznaliśmy wiele historii maluchów i ich rodziców. Jednak bez pomocy i dobrej woli darczyńców, trudno będzie doprowadzić je do szczęśliwego finału. Oto kilka form wsparcia dzieci w Opolu:

• Darowizny finansowe. Każda darowizna ma ogromne znaczenie i może zdziałać cuda. Twoje wsparcie finansowe pozwoli nam na zapewnienie niezbędnej pomocy medycznej, terapii rehabilitacyjnych, sprzętu medycznego czy też umożliwi organizację wyjątkowych wydarzeń dla naszych podopiecznych.

• Patronat nad dzieckiem. Możesz zaangażować się w zbiórkę wybranego podopiecznego i np. raz w miesiącu zasilać subkonto mniejszą lub większą kwotą. Nawet niewielkie, ale regularne wsparcie to duża pomoc.

• Podziel się historiami naszych małych bohaterów ze znajomymi i rodziną. Aktywność w mediach społecznościowych może pomóc w dotarciu do nowych darczyńców, którzy również chcieliby pomóc.

• Pamiętaj, że podczas rozliczania podatku możesz przekazać 1,5% na cele charytatywne, w tym na nasze działania na rzecz dzieci w potrzebie. Możesz również wybrać konkretnego podopiecznego jako cel szczegółowy.

​Pomoc po wypadku – Opole dla pokrzywdzonych przez los


Po wypadku, osoba poszkodowana lub jej bliscy mogą skorzystać z różnych form wsparcia i świadczeń, które mają na celu pomóc w powrocie do zdrowia. Niestety jednak nie zawsze ubezpieczenie czy wsparcie bliskich umożliwiają sfinansowanie rehabilitacji i innych wydatków związanych z nieszczęśliwym wydarzeniem.
Pomoc po wypadku w formie darowizny dla fundacji to wyraz empatii względem osób, których życie uległo zmianie z dnia na dzień. Wyciągamy do nich rękę, bo wiemy, że każdy z nas może się znaleźć kiedyś w podobnej sytuacji. Wiele z naszych działań na rzecz ofiar wypadków nie byłoby możliwych, gdyby nie wsparcie finansowe od naszych darczyńców. Jeśli możesz i chcesz pomóc, każdy grosz się liczy!

Rozmiar czcionki
kolory