Akcja społeczna “Aktywne życie – Na wózku szybciej”

10 lipca 2015 - 12:42, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Celem akcji jest promowanie aktywności fizycznej wśród osób z niepełnosprawnością ruchową poruszających się na wózkach inwalidzkich, przełamywanie barier, ograniczeń oraz stereotypów panujących w społeczeństwie, dotyczących osób z niepełnosprawnością, popularyzacja aktywności życiowej osób z niepełnosprawnością ruchowo.

Akcja polega na podjęciu rywalizacji osób poruszających się na wózkach inwalidzkich poprzez treningi jazdy wózkiem przeprowadzane indywidualnie i rejestrowane za pomocą aplikacji Endomondo zainstalowanej na smartfonach wyposażonych w GPS.

Akcja „Aktywne Życie – Na wózku szybciej” jest kontynuacją kończącej się już akcji „Na wózku szybciej”, w której od lipca 2014 bierze udział 100 osób niepełnosprawnych. Uczestnicy przejechali wspólnie już prawie 24.000 kilometrów, co z pewnością ma niebagatelne znaczenie dla ich zdrowia, kondycji i rehabilitacji.

Pragniemy, aby do akcji „Aktywne Życie – Na wózku szybciej” przystąpiło jak najwięcej uczestników i dlatego prosimy Państwa o jak najszersze rozpropagowanie informacji.

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory