Więcej czasu na przekazanie 1% podatku za 2019 r.

28 kwietnia 2020 - 8:12, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Staramy się nadążać za wszystkimi zmianami jakie zachodzą w naszym kraju. Mamy więc dla Was dobrą wiadomość: Obecnie 1% podatku za 2019 r. może zostać przekazany wybranej organizacji pożytku publicznego i jej podopiecznym w MAJU. 

Mamy nadzieję, że wydłużenie rozliczeń deklaracji podatkowych sprawi, że jak największa ilość naszych Podopiecznych uzyska niezbędną pomoc.
 
Poniżej przedstawiamy odpowiedź z Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu z dnia 27.04. na nasze zapytanie odnośnie terminów przekazania 1% podatku:
 

“Odpowiadając na Państwa zapytanie , informuje się , iż „Tarcza antykryzysowa” wprowadziła zmiany do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz.U. 2019 , poz.1387 ze zmianami) w kwestii terminów na wskazanie 1% na rzecz wybranej Organizacji Pożytku Publicznego

Zgodnie z przepisem art. 52v Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1. Kwotę na rzecz organizacji pożytku publicznego, o której mowa w art. 45c, naczelnik urzędu skarbowego przekazuje również na podstawie wniosku wypełnionego w:

1) zeznaniu podatkowym złożonym do dnia 1 czerwca 2020 r. albo w korekcie tego zeznania złożonej do dnia 30 czerwca 2020 r.;

2) oświadczeniu, o którym mowa w art. 45c ust. 3a, złożonym do dnia 1 czerwca 2020 r.

2. W zakresie nieuregulowanym w ust. 1, do kwoty na rzecz organizacji pożytku publicznego przekazywanej na podstawie wniosku lub oświadczenia wypełnionego w terminach, o których mowa w ust. 1 stosuje się odpowiednio przepisy art. 45c.”

 

Więcej informacji możesz znaleźć na stronie podatki.gov.pl oraz Krajowej Informacji Skarbowej.

 

Jeśli rozliczenie PIT-u jest jeszcze przed Tobą – możesz wesprzeć nasze działania. Razem możemy więcej! Więcej o 1% podatku dowiesz się tutaj.

Kliknij i uzupełnij e-pit:

e-pity po prostu

Informujemy, że program ma na stałe wpisany numer KRS organizacji. Możliwe jest wprowadzenie treści celu szczegółowego, na przykład imienia i nazwiska Podopiecznego gromadzącego środki na subkoncie.

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory