Zakończyliśmy realizację projektu pt. „ Uwierzyć w siebie 2015”

22 grudnia 2015 - 13:16, przez , w Ogłoszenia projektowe, Komentarze wyłączone

Projekt był realizowany przez Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji Neurologicznej i Funkcjonalnej współfinansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON zgodnie z umową zawartą 12.11.2015 r o numerze IPS.AJ.4021-40/15.

W projekcie wzięło udział 6 osób niepełnosprawnych z terenu województwa opolskiego posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Uczestnicy projektu brali udział w indywidualnych zajęciach: z aktywnej rehabilitacji społecznej, aktywnej rehabilitacji na wózku oraz zajęciach z psychologiem.

Udział w indywidualnych zajęciach z aktywnej rehabilitacji społecznej nakierowany był na naukę czynności dnia codziennego, z którymi uczestnicy projektu mieli problemy. Poczynając od najprostszych czynności jak ubieranie się do bardziej skomplikowanych jakimi było przemieszczanie się wewnątrz budynku – otwieranie drzwi, wejście i zejście po schodach, a także w środowisku zewnętrznym: wyjście do sklepu, kina, biura turystycznego.
Podczas zajęć z aktywnej rehabilitacji na wózku uczestnicy projektu mogli przekonać się jak poruszanie się na wózku aktywnym wpływa na jakość ich życia. Część z nich korzystała z niego po raz pierwszy, a część miała okazję dopracować techniki jazdy na wózku, a w szczególności w środowisku zewnętrznym, na różnej nawierzchni (podjazdy, schody, kostka brukowa).
Celem zajęć było zmobilizowanie uczestników projektu do otwarcia się na środowisko zewnętrzne, poprzez zaangażowanie w typowe zadania społeczne jak: zakupy, wizyta w kinie, rozmowa z urzędnikiem w celu załatwienia swoich spraw, zdobycia informacji.

W trakcie zajęć z psychologiem uczestnicy projektu mogli opowiedzieć o swoich problemach i obawach związanych radzeniem sobie z aktywnościami w życiu codziennym. Celem spotkań było zmotywowanie psychiczne uczestników do podejmowania działań społecznych i zawodowych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w Naszym projekcie oraz za chęci i pracę jaką włożyli podczas realizacji zajęć.

Trzymamy kciuki za dalsze postępy i sukcesy!
Bo trzeba Uwierzyć w siebie 🙂

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory