1,5 % podatku dla OPP!: Poprawka wejdzie w życie już w 2023r.

27 czerwca 2022 - 13:54, przez , w aktualności, Stowarzyszenie, Komentarze wyłączone

Podatnik będzie mógł przekazać wybranej organizacji już nie 1%, a 1,5% swojego podatku! Sejm poparł poprawkę do Polskiego Ładu 2.0 – nadchodzą zatem wielkie zmiany dla naszych Podopiecznych i wszystkich Organizacji Pożytku Publicznego! 

Po wprowadzeniu nowych przepisów na początku tego roku wielu z naszych Podopiecznych obawiało się jak będzie wyglądać ich walka o zdrowie. Koszty rehabilitacji, leków i konsultacji lekarskich są coraz wyższe, a prognozy na przekazaną kwotę z 1% podatku nie były obiecujące. Jednak dzięki petycji, pod którą podpisało się blisko 250 organizacji (w tym i my!) udało się wprowadzić zmiany w obowiązującym prawie.

Prezydent zatwierdził ustawę i 1,5% dla OPP stało się faktem! Dziękujemy wszystkim organizacjom, które przyczyniły się do tak ogromnego sukcesu! W tym w szczególności- Fundacji Avalon, która bezpośrednio miała wpływ na ten niewątpliwy sukces!

Rozwiązanie 1,5% podatku dla OPP oznacza nie tylko zwiększenie poczucia bezpieczeństwa dla organizacji pożytku publicznego, ale przede wszystkim przeogromną pomoc dla wszystkich osób, korzystających z działalności OPP. To odciążenie finansowe dla wielu potrzebujących, w tym niemal 600 osób, które wspieramy na co dzień. 

Znając potrzeby naszych podopiecznych wiemy, że pieniądze, które do nich trafią będą ogromną pomocą i odciążeniem w walce o zdrowie. Rosnąca inflacja nie napawa optymizmem, a przekazany 1,5% to realne wsparcie procesu leczenia. To pieniądze, które wykorzystywane są bezpośrednio na leki, rehabilitację, operacje i zabiegi, konsultacje medyczne, środki higieniczne i konieczną dietę. Zbiórka 1,5% podatku to często jedyna szansa na zapewnienie odpowiednich warunków leczenia i zabezpieczenie finansowe na czas choroby. Dziękujemy z tego miejsca wszystkim osobom, które do tej pory wspierały nasze Stowarzyszenie i naszych Podopiecznych. To nieocenione wsparcie! 

Jak przekazać 1,5%?

Przekazanie 1,5% podatku będzie możliwe już w 2023 roku! W deklaracji podatkowej- tak jak do tej pory- będzie możliwość wskazania wybranej organizacji pożytku publicznego, której chce się pomóc. Dla podatnika przekazanie 1,5% nie wiąże się z żadnym dodatkowym obciążeniem. Wskazany 1,5% nie jest formą darowizny, którą później można dopiero odliczyć od dochodu.
Dzięki zaznaczeniu organizacji, na którą ma być przekazany 1,5% podatku, kwota ta wędruje z budżetu państwa na rzecz organizacji prowadzącej działalność prospołeczną. A zatem sami faktycznie decydujemy, gdzie, do jakiej organizacji i na jaki cel nasze podatki faktycznie zostaną spożytkowane.

Pieniądze, które trafiają na subkonta naszych podopiecznych są wydatkowane zgodnie z naszym regulaminem. Wydatki, które akceptujemy dotyczą kosztów związanych z powrotem do zdrowia, uzyskania sprawności, pokonania choroby. Możesz mieć zatem pewność, że przekazując nam swój podatek będzie on realnie pomagać!

Przekazanie 1,5% podatku

Maksymalna kwota, jaką podatnik może przekazać wynosi 1,5% podatku. W deklaracji podatkowej można przekazać również kwotę niższą. Jeżeli podatnik składa więcej niż jeden formularz – w każdej składanej deklaracji może przekazać 1,5% podatku wykazanego w tej deklaracji – na rzecz innej organizacji pożytku publicznego

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory