Amelka Jedynak walczy z guzem mózgu!

28 września 2021 - 8:46, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Amelka  dzielnie walczy z nowotworem mózgu

Amelka ma 7 lat jest cudownym, uśmiechniętym dzieckiem, kocha zwierzęta, w szczególności świnki morskie, uwielbia jeździć konno. Jest uzdolniona plastycznie lubi wykonywać kreatywne prace. Chętnie bierze udział w konkursach plastycznych, gdzie zawsze wraca z dyplomem. Teraz musi zmierzyć się z guzem mózgu.

Amelka to cały mój świat, nasze jedyne dziecko, które dotknęła choroba jaką jest nowotwór mózgu (guz skrzyżowania wzrokowego). Świat na chwilę się zatrzymał -rozpacz, łzy pękające z bólu serce. Gdybyśmy mogli wymazać z pamięci dzień 12.05 2021 r. -Amelkę bolała główka i wymiotowała. Po wielu wcześniejszych konsultacjach lekarskich została skierowana na rezonans i usłyszeliśmy diagnozę-  guz skrzyżowania wzrokowego z wodogłowiem.

Amelka walczy z guzem mózgu- leczenie trwa!

Amelia walczy z guzem mózgu

W trybie pilnym zostaliśmy przetransportowani karetką do górnośląskiego centrum zdrowia dziecka w Katowicach. Po kilku dniach Amelka została operowana, częściowa resekcja guza ze względu na umiejscowienie, ryzyko utraty wzroku oraz powstania poważnych deficytów neurologicznych. Gdy po wielu bardzo ciężkich chwilach Amelia odzyskała siły i uśmiech na buzi mieliśmy nadzieję, że mamy już pewien etap za sobą. Niestety – po 3 miesiącach od operacji wykonaliśmy rezonans kontrolny i okazało się, że jest progres choroby, guz nie daje za wygraną i rośnie.

Amelka została przekierowana na odział onkologiczny w Katowicach w górnośląskim centrum zdrowia dziecka, gdzie obecnie przechodzi chemioterapię. Następnie po cyklu leczenia zostanie wykonany kolejny rezonans i radiolodzy z onkologami opracują dalsze opcje leczenia.

Po ostatniej wizycie okulistycznej pole widzenia Amelki jest osłabione o 20%. Ze względu na lokalizację guza Amelia może utracić wzrok.

Nie wiemy co przyniesie jeszcze jutrzejszy dzień i z czym będziemy musieli się zmierzyć.

Nasza wojowniczka Amelka dzielnie walczy pomimo tego, że jej dziecięcy świat zmienił się w szpitalne sale.

Walka trwa i musimy z niej wyjść zwycięsko.

Ty również możesz pomóc Amelce przekazując darowiznę na jej subkonto.

WAŻNE: kwota w 100% zostanie jej przekazana!

Za każde wsparcie w  procesie leczenia serdecznie dziękujemy.

 

Pomóż Amelce pokonać raka!

 

By przekazać DAROWIZNĘ na subkonto należy wpisać podane niżej dane Stowarzyszenia oraz dopisać  w tytule przelewu: „AMELIA JEDYNAK

Opolskie Stowarzyszenie Rehabilitacji

ul. Samborska 15, 45-316 Opole

Plusbank 34 1680 1235 0000 3000 1461 2426

https://rehabilitacjaopole.pl/darowizny/ (płatność PayU przelew, BLIK, płatność kartą debetową lub kredytową)

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory