Wydatki Podopiecznych w 2022 r.

24 stycznia 2023 - 9:22, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Nasi Podopieczni zakładając subkonto w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji mają możliwość gromadzenia pieniędzy między innymi z 1,5% podatku, darowizn, zbiórek publicznych oraz zbiórek na portalu siepomaga.pl. Wówczas uzbierane pieniądze mogą przeznaczyć na leczenie i rehabilitację. W 2022 roku na ten cel przeznaczyliśmy ponad 2,5 miliona złotych. Sprawdź jakie najczęściej wydatki ponoszą nasi podopieczni w związku z chorobą.

 

Podobnie jak w ubiegłych latach najwięcej pieniędzy, bo prawie 50%, wydatkowaliśmy na rehabilitację, turnusy rehabilitacyjne oraz noclegi podczas turnusów. Pokazuje to jak istotna jest terapia w procesie leczenia. Kolejnym dużym wydatkiem Podopiecznych są koszty związane z leczeniem (19%). Są to wszelkiego rodzaju wizyty i konsultacje lekarskie, badania, zakup leków, suplementów diety, środków medycznych, pielęgnacyjnych i higienicznych. Podobna kwota wydawaliśmy na sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, a także taki, który ułatwia codzienną egzystencję. Podopieczni ponoszą również niemałe koszty związane z dojazdem na leczenie i rehabilitację. Podróżują zarówno transportem własnym jak i zbiorowym, a także specjalistycznym transportem medycznym. 

Pozostałe wydatki wyniosły 3%, jest to między innymi opieka nam osobą chorą, czyli związane z koniecznością opłacenia opieki medycznej czy tez pobytu osoby chorej w domu opieki. Ponadto refundowaliśmy koszty ponoszone na remont, czyli  przystosowanie pomieszczenia do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Związane jest to z eliminacją barier, z którymi osoby chore borykają się we własnych domach czy mieszkaniach. Często choroba przychodzi nagle i wówczas nie jesteśmy w stanie się przygotować. Bardzo ważne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni, aby łatwiej było się poruszać, czy też aby nie było żadnych niebezpiecznych przeszkód. Inne wydatki związane są z zakupem pomocy edukacyjnych i terapeutycznych oraz promocją 1% podatku, czyli projekty oraz wydruk ulotek i plakatów zachęcających do wsparcia Podopiecznego.

Wszystkie wymienione powyżej refundacje kosztów ponoszonych przez Podopiecznych były możliwe dzięki darczyńcom. Wspierali za pomocą 1% podatku, darowizn czy wpłatami podczas organizowanych zbiórek pieniędzy. Serdecznie DZIĘKUJEMY  za okazane wsparcie! 

 

 

 

 


Ty również możesz skorzystać z naszej pomocy i wspólnie z nami zbierać 1,5% podatku. Sprawdź jak założyć subkonto w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji.

 

 

 

 

 

 

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory