Dzień Czerwonego Krzyża: pomagamy w Opolu!

8 maja 2019 - 10:13, przez , w aktualności, Komentarze wyłączone

Od 100 lat wszędzie dla wszystkich!

W Opolu,  w Opolskim Stowarzyszeniu Rehabilitacji, pomagamy  każdego dnia. Dziś wraz z Czerwonym Krzyżem pamiętamy o tym jaką wielką moc ma w sobie każdy z nas!

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża obchodzony jest 8 maja, w rocznicę urodzin założyciela – Henry’iego Dunanta. W tym dniu pokazujemy w swoich lokalnych społecznościach, jak wyjątkową rolę pełni Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża. To ważny dzień, który poświęcony jest przeciwdziałaniu ludzkiemu cierpieniu oraz szerzeniu pokoju na świecie.

Misja Czerwonego Krzyża jest niezmienna od lat. Czerwony Krzyż zachęca do bezinteresownej pomocy potrzebującym, odwołując się do poczucia ludzkiej solidarności. Ruch Czerwonego Krzyża to globalna sieć ponad 14 milionów wolontariuszy oraz 450 000 pracowników. Wolontariusze i pracownicy wspierają ponad 160 milionów potrzebujących na całym świecie. Szerzą moc humanitaryzmu, łagodzą cierpienie i ratują ludzkie życie. Pomimo wielu trudności pomagają potrzebującym i zrzeszają coraz więcej osób. Podstawową ideą jest niesienie pomocy humanitarnej w krajach objętych wojnami, klęskami żywiołowymi bez patrzenia na to, jakiego wyznania czy też orientacji politycznej są osoby potrzebujące pomocy. 

 

Czerwony Krzyż posiada swoje oddziały na całym świecie. To, co je łączy to przede wszystkim:

  • humanitaryzm
  • bezstronność
  • neutralność
  • niezależność
  • dobrowolność
  • jedność
  • powszechność.

Światowy Dzień Czerwonego Krzyża to idealny czas, by uświadamiać innych jak szlachetne idee posiada organizacja. Nakłaniają one do kierowania się sercem, by wzajemnie sobie pomagać. Bez względu na to, czy dotyka nas wojna, głód, czy nieszczęśliwy wypadek. Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża jest niezależną organizacją: nie jest ani organizacją rządową – choć współpracują z nią rządy, ani pozarządową – gdyż zakres jej działalności dotyczy też państw. 

 

Ty też możesz zacząć pomagać, sprawdź jak działamy i wspieraj naszych Podopiecznych! 🙂 

 

 

 

O autorze:

Komentarz zamknięty.

Napisz do nas!

Rozmiar czcionki
kolory